Debata Obywatelska - Przestrzeń kosmiczna i technologie kosmiczne dla Europy, Rzeszów

10 września 2016 r., ponad 2000 obywateli z 22 krajów będzie miało wyjątkową okazję wypowiedzieć się na temat wpływu eksploracji przestrzeni kosmicznej i technologii kosmicznych na nasze życie i życie przyszłych pokoleń.

Ta wyjątkowa forma konsultacji organizowana jest w każdym kraju członkowskim Europejskiej Agencji Kosmicznej, będącej głównym organizatorem debaty.

Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej, jako partner wydarzenia, zaprasza do udziału w tym nietypowym wydarzeniu do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce k/ Rzeszowa.

Debaty będą odbywać się w 22 krajach jednocześnie, a ich uczestnicy odpowiedzą na te same pytania i według tych samych instrukcji. Wyniki wszystkich spotkań zostaną opublikowane w zbiorczym europejskim raporcie.

Do udziału w Debacie zapraszamy przede wszystkim osoby, które pragną mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość oraz nie boją się wyrażać swojego zdania. Nie trzeba być specjalistą od spraw kosmicznych, nie trzeba być związanym z branżą lotnicza, kosmiczną czy pokrewnymi.

Udział w debacie jest bezpłatny. Na miejscu zapewniamy catering, natomiast dojazd do miejsca debaty – na koszt własny. Jest wymagana rejestracja, która potrwa do 28 sierpnia.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Debata obywatelska to wydarzenie towarzyszące kongresowi skierowanemu do sektora kosmicznego i okołokosmicznego – European Robotic Congress oraz imprezie European Rover Challenge (zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowo-technologiczne).

Więcej informacji na temat debaty oraz formularz rejestracji znajdziecie Państwo pod linkiem: http://www.citizensdebate.space/pl_PL/home


FILM PROMOCYJNY - EUROPEAN SPACE AGENCY