Współpraca polsko-rumuńska w zakresie przestrzeni kosmicznej

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Ministerstwem Obrony Narodowej organizują dwustronne polsko-rumuńskie seminarium, poświęcone możliwościom współpracy w zakresie programów ESA. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w pierwszej połowie października br.
 
W czasie roboczego spotkania z Rumuńską Agencją Kosmiczną ustalono, że ROSA przejmie na siebie sprawy związane z organizacją delegacji rumuńskiej do Warszawy.
 
Jeśli są Państwo zainteresowani spotkaniami bilateralnymi z instytucjami rumuńskimi z sektora kosmicznego, bardzo prosimy o przygotowanie materiału informacyjnego o swojej instytucji w języku angielskim. Materiał powinien zawierać: nazwę firmy, dane kontaktowe włącznie z danymi osoby odpowiedzialnej za kontakt, zakres działalności (fields of activity – hasłowo), krótki opis działalności (description) oraz doświadczenie (heritage). Całość nie może przekroczyć znormalizowanej objętości jednej strony A4 (czcionka 12, interlinia 1).
 
Prosimy o przesłanie materiałów do pani Beaty Mikołajek-Zielińskiej, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do piątku, 22 lipca br.
 
Zebrane materiały zostaną opublikowane na stronie Rumuńskiej Agencji Kosmicznej i posłużą jako wstępna informacja dla rumuńskich jednostek naukowych i firm, mająca zachęcić je do nawiązania kontaktu i uczestnictwa w spotkaniach bilateralnych w Warszawie.
 
Zachęcam Państwa do udziału w tej inicjatywie.