Piąty Szczyt Europejski na temat innowacji

W dniach 30 września – 3 października 2013 roku, w Brukseli  odbędzie się 5. Europejski Szczyt Innowacji (5th European Innovation Summit). Celem tegorocznego szczytu będzie przedstawienie propozycji odwrócenia niekorzystanie trendu jakim jest spadek konkurencyjności Europy, a w szczególności obniżenie stopy bezrobocia i zwiększenie inwestycji w sektorze badań.

 

5. Europejski Szczyt Innowacji będzie okazją do omówienia nowych instrumentów wsparcia na okres 2014-2020 będących w ostatniej fazie negocjacji. Organizatorzy liczą, że uda się omówić sporne kwestie i zaproponować optymalne rozwiązanie powstałych problemów.

Szczyt jest sposobnością dla podmiotów zainteresowanych innowacyjnością do pozyskania wiedzy nad kształtem nowych instrumentów wsparcia oraz debacie nad ich ostatecznym kształtem.

Udział w szczycie już zapowiedzieli Pan Robert-Jan Smits (Dyrektor Generalny Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji), Pani prof Anne Glover (główny doradca naukowy do przewodniczącego Barroso) i kilku sprawozdawców roku 2020. Patronat nad szczytem objął przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Martin Schulz.

Więcej informacji na temat 5. Europejskiego Szczytu Innowacji znajdą Państwo na stronie: http://www.knowledge4innovation.eu/5th-european-innovation-summit-2013

Program Szczytu: http://www.knowledge4innovation.eu/5th-eis-programme-and-speakers