Aktualności Horizon 2020

Nowy poradnik „Aspekty finansowe i prawne w programie Horyzont 2020”

Ukazało się drugie wydanie poradnika opracowanego przez KPK z cyklu co trzeba wiedzieć, żeby prawidłowo skalkulować budżet, zrealizować i rozliczyć projekt w H2020.

Autorami publikacji są Barbara Trammer i Bartosz Majewski – eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego PB UE pełniący funkcję Legal & Financial NCP. Uaktualnione opracowanie powstało z myślą o przybliżeniu szerokiemu kręgowi zainteresowanych zasad związanych z prawnymi i finansowymi aspektami projektów programu Horyzont 2020 i Euratom Fission. Obejmuje zmiany, które zostały wprowadzone w ciągu trzech lat trwania programu.

Stan prawny na dzień 30 listopada 2018 r.

Poradnik jest dostępny w wersji elektronicznej >>>

Dyżur Regionalnego Punktu Kontaktowego

Regionalny Punkt Kontaktowy Horyzontu 2020 przy RCIiTT ZUT, zaprasza na dyżur dotyczący aspektów administracyjno-finansowych i zarządzania w projektach H 2020 wszystkich zainteresowanych przygotowaniem i złożeniem wniosku do tego programu oraz przedstawicieli jednostek już realizujących projekty.

Organiztor wymaga wcześniejszej rejestracji.

Więcej informacji>>>

Raport nt. uczestnictwa Polski w programie Horyzont 2020

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE opublikował raport dotyczący uczestnictwa Polski w programie Horyzont 2020. Analizie poddano 520 rozstrzygniętych konkursów. Instytucje i firmy z Polski pozyskały w tych konkursach 312,5 mln EUR środków. Dla porównania najskuteczniejsi okazali się beneficjenci z Niemiec, którzy pozyskali dofinansowanie w wysokości 5 mld 312 mln EUR.

Więcej >>>

Horyzont Europa - następca Horyzontu 2020

Komisja Europejska przyjęła projekt budżetu UE na lata 2021-2027. Ze wstępnych założeń wynika, że w kolejnej perspektywie finansowej o 60 % ulegnie zwiększeniu kwota środków przeznaczonych na działania związane z badaniami i rozwojem. Budżet następcy Horyzontu 2020, który ma nosić nazwę Horizon Europe ma wynosić ok. 115 mld EUR.

Więcej >>>

Nowe konkursy w Horyzoncie 2020 – nabór do 31 stycznia 2018

Trwa nabór w kolejnych konkursach programu Horyzont 2020 w obszarze transport.
Są to konkursy 2-etapowe, gdzie termin składania wniosków (uproszczonych – 1 etap) upływa 31 stycznia.
Tematy konkursów: reakcje na wypadki morskie, czynnik ludzki w bezpieczeństwie transportu, autonomiczny statek.

Więcej >>>

Ogłoszono nowe konkursy z tranportu w Horyzoncie 2020

KE otworzyła nowe konkursy programu Horyzont 2020 w obszarze transportu wodnego. Pierwsze terminy składania wniosków upływają 30 stycznia 2018. Tematyka konkursów: bezpieczeństwo w transporcie, reakcja na wypadki morskie i inne.

Termin naboru projektów w I etapie upływa 30 stycznia 2018 r.

Ogłoszenie o konkursie Human Factors in Transport Safety

Ogłoszenie o konkursie Marine Accident Response

Więcej