Aktualności

V edycja konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG - MIP 2019

Departament Badań i Rozwoju Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA ogłosił V edycję konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG – MIP 2019, na projekt badawczo-rozwojowy dla GK PGNiG.

To już piąta edycja konkursu, który organizowany jest nieprzerwanie od 2015 roku. Przeznaczony jest dla studentów oraz doktorantów i ma na celu wyszukanie innowacyjnych projektów i pomysłów z obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGNiG. Zwycięzca konkursu, w przypadku obustronnego zainteresowania podjęciem współpracy, będzie miał szansę na zrealizowanie swojego autorskiego pomysłu w PGNiG, otrzymując na ten cel kwotę do 400 tys. zł, zaś troje wyłonionych przez Kapitułę laureatów otrzyma nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: 30, 20 i 10 tysięcy złotych. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie jest możliwość uczestnictwa w międzynarodowej konferencji branżowej. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 listopada br. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej PGNiG: www.pgnig.pl/mlodzi-innowacyjni-dla-pgnig.

Dyżur ekspercki: Już teraz zostań Ekspertem Komisji Europejskiej.

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie zaprasza wszystkich pracowników naukowych, doktorów i doktorantów, przedsiębiorców, pracowników administracyjnych oraz osoby z doświadczeniem pracujące w firmach na dyżur ekspercki, poświęcony sposobności dołączenia do grona Ekspertów Komisji Europejskiej oceniających wnioski projektowe w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020.

Jeśli posiadasz wiedzę i doświadczenie w konkretnej dziedzinie, działasz w sferze badawczo-rozwojowej lub biznesie i posługujesz się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym KOMISJA EUROPEJSKA POSZUKUJE WŁAŚNIE CIEBIE.

Dyżur ekspercki odbędzie się we wtorek, 29 października 2019 r., w godz. 08:00-15:00, w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie przy ulicy Jagiellońskiej 20-21, w sali Przymierzalnia (002, parter).

Wydarzenie ma formę indywidualnych, 60-cio minutowych konsultacji. Na dyżur obowiązuje wcześniejsza rejestracja. O przyjęciu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie poprowadzą eksperci z RCIiTT ZUT w Szczecinie: p. Angelika Łysiak, specjalista ds. Programów Badawczych UE oraz p. Sara Tabor-Osińska, konsultant ds. programów badawczych z zakresu Horyzont 2020.

Przed konsultacją koniczne jest przygotowanie CV w języku angielskim (w formie elektronicznej).

Rejestracja poprzez kontakt mailowy z p. Wojciechem Jędrzejewskim e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
W razie pytań lub wątpliwości - kontakt z p. Sarą Tabor-Osińską, konsultantem Regionalnego Punkt Kontaktowego PR UE, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub tel.: 91 449 45 49.


Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w warsztatach jest bezpłatny

WECANet COST - dofinansowany warsztat dla specjalistów od energii odnawialnej

Akcja programu COST pt. „WECANet - A pan-European Network for Marine Renewable Energy with Focus on Wave Energy” (pol. „Paneuropejska sieć morskiej energetyki odnawialnej ukierunkowana na energię fal”), w której uczestniczy Akademia Morska w Szczecinie, prowadzi kolejny nabór na wydarzenie doszkalające przeznaczone dla naukowców specjalizujących się w energii odnawialnej z ukierunkowaniem na energię pozyskiwaną z fal morskich i oceanicznych.

PROPONOWANY WARSZTAT:

Ocean Energy Systems by the International Energy Agency

Termin i miejsce: 14-15 listopada, Amsterdam
Liczba miejsc: 10
Wysokośc grantu: 500 EUR

Tematy:

• Review of validation cases undertaken by OES WEC Modelling

• Modelling techniques used by OES WEC Modelling

• Review and presentation of simulations of the KRISO OWC test case

• Dedicated experimental sphere test cases for validation of numerical models

Więcej informacji>>>

Wymiana dobrych praktyk z Afryką Północną

9 października 2019 r. Centrum Transferu Technologii Morskich gościło przedstawicielki uniwersytetów z Maroka i Egiptu, które przyjechały do Szczecina, aby poznać zasady funkcjonowania polskich CTT. Spotkanie w AM było częścią dłuższej wizyty delegacji w ramach projektu Erasmus+ Uniwersytetu Szczecińskiego. Oprócz CTTM delegacja odwiedziła także pozostałe CTT szczecińskich uczelni.


Delegacja 09102019

 

Szkolenie: Rozwój kadry akademickiej - jak napisać dobry wniosek Innovative Training Networks (ITN)

Regionalny Punkt Kontaktowy PR UE serdecznie zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 15 października 2019 r. w godz. 9.00 - 14.45 w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie.

Spotkanie skierowane jest zarówno do naukowców, jak i przedsiębiorców oraz fundacji, stowarzyszeń i innych podmiotów zainteresowanych stworzeniem międzynarodowego konsorcjum z uczelniami wyższymi w celu opracowania innowacyjnych produktów i usług, przy jednoczesnym pozyskaniu finansowania na zatrudnienie doktorantów w ramach projektu. Będzie to idealna okazja do uzyskania informacji na temata wymogów otwartego konkursu Innovative Training Networks (ITN), między innymi:
- Jak pozyskać finansowanie na szkolenia dla młodych i kreatywnych naukowców?
- Kto może złożyć wniosek do konkursu?
- Jak powinno wyglądać idealne konsorcjum projektowe?
- Jakie działania można sfinansować w ramach projektu?
- Jak wygląda ewentualna rekrutacja doktorantów?
- Jak wygląda struktura wniosku?

Podczas spotkania Pan dr hab. inż. Aleksander Poreda prof. Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie podzieli się z uczestnikami swoją historią sukcesu oraz przedstawi korzyści płynące z realizacji projektu ITN.
Szkolenie poprowadzi konsultant Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie  - Pani Agnieszka Aloksa.
Zapraszamy do rejestracji. O przyjęciu na wydarzenie decyduje kolejność zgłoszeń. Dane kontaktowe w razie pytań lub wątpliwości: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub tel. 91 449 41 43.
Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Program startupowy dla kobiet SHESNNOVATION ACADEMY

Startupowa akademia, SHESNNOVATION Academy, adresowana jest do kobiet: maturzystek, studentek, doktorantek i absolwentek studiów technicznych, biznesowych, humanistycznych. Organizatorzy zapraszają do aplikowania panie, które mają pomysł na startup z obszaru szeroko rozumianych technologii i potrzebują mentorskiego wsparcia w tym przedsięwzięciu. W zgłoszeniu należy krótko opisać swój pomysł oraz wskazać jedną z 35 mentorek, tę, pod której doświadczonym okiem kandydatka chce rozwijać swój pomysł. 

W kroku nastepnym na wybrane panie czeka sześć miesięcy pracy nad swoim pomysłem. W ramach programu SHESNNOVATION otrzymają one:

  • cykl warsztatów i webinariów (m.in. testowanie pomysłu – lean startup; budowanie zespołu; modele biznesowe; finansowanie start-upów; podstawy prawne i podatkowe; strategie marketingowe);
  • spotkania z mentorką (praca 1:1) i dopracowywanie pomysłu;
  • wsparcie organizacyjne w zakładaniu firmy;
  • program zwieńczy konkurs na najlepszy kobiecy startup technologiczny.
Organizatorami programu są: Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Citi Foundation, Stowarzyszenie Top500 Innovators. Natomiast Partnerami merytorycznymi są: Fundacja Kronenberga oraz SGH w Warszawie.

Zakończenie naboru przypada 16 października.

Strona programu