BIULETYN CTTM, 9 CZERWCA 2014 (nr 5/2014)

SZKOLENIA, STAŻE, KONFERENCJE, PREZENTACJE

• „Rola kapitału ludzkiego w rozwoju społeczno-gospodarczym regionu” to tytuł konferencji organizowanej w dn. 10-11 czerwca 2014 r. przez  Uniwersytet Szczeciński. Tematy konferencji:
- zapotrzebowanie na pracowników a możliwości ogólnopolskiego i zachodniopomorskiego rynku pracy;
- oczekiwania, aspiracje i wybory edukacyjne młodych a realia lokalnego rynku pracy;
- kształcenie przez całe życie – wyzwania globalne czy lokalne?
- zarządzanie zmianą przez wartości;
- nowa perspektywa finansowa 2014-2020 w woj. zachodniopomorskim;
- wyniki badań Bilansu Kapitału Ludzkiego.

Szczegóły i rejestracja>>>

• 2 Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie już za kilka dni.
W programie Kongresu znajdą się panele dyskusyjne, interdyscyplinarne warsztaty, debaty i wykłady plenarne. Do dyskusji zasiądą praktycy i teoretycy, przedsiębiorcy, przedstawiciele władz i samorządów, pracownicy naukowi i studenci. Wszystko po to by ukazać jak najpełniejszy obraz gospodarki morskiej i jej znaczenia dla gospodarki całego kraju. Koszt uczestnictwa w Kongresie dla pracowników naukowych wynosi 150 zł. netto, dla pozostałych 300 zł. netto.

Szczegóły i rejestracja>>>

Szkolenie: "Przygotowanie wniosku na otwarte konkursy Marii Skłodowskiej-Curie"
Szkolenie przeprowadzone zostanie w formie on-line (video stream) i dotyczyć będzie programów: „INDIVIDUAL FELLOWSHIPS” oraz „COFUND”. Szkolenie (transmisja online) realizowane będzie w dniu 10 czerwca 2014 r. w godz. 14:00-18:00.

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE

• Poszukiwany partner w ramach programu Horyzont 2020 do konkursu:
Light optionally piloted vehicles (and sensors) for maritime surveillance (H2020-BES-3-2014).

Więcej informacji >>>

• Program "Granty na granty"
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ustanowiło program: „Granty na granty – wsparcie polskich koordynatorów w programach badawczych Unii Europejskiej”, w ramach którego można będzie aplikować o przyznanie środków finansowych na pokrycie kosztów przygotowania wniosku projektowego do programu badawczego UE. Dodatkowo wnioski przygotowane w ramach programu będą recenzowane przez dwóch ekspertów. Zadaniem eksperta będzie udzielenie wskazówek dotyczących poprawy lub uzupełnienia wniosku projektowego. Obecnie czekamy na ogłoszenie naboru wniosków do programu.

CIEKAWOSTKI

• TK: opłaty za drugi kierunek studiów niezgodne z Konstytucją (aktl.)
Opłaty za kształcenie na drugim kierunku studiów dziennych są niezgodne z Konstytucją - uznał w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Przepisy dotyczące opłat przestaną obowiązywać 30 września 2015 r. W Sejmie trwają prace nad ich nową wersją.

Z pozdrowieniami
zespół CTTM