SPECJALNE

• PREZENTACJE ZE SPOTKANIA DOT. PROGRAMÓW EUROPEJSKIEJ WSPÓŁPRACY TERYTORIALNEJ
    Dostępne są już prezentacje ze spotkania dot. programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej (Baltic Sea Region, Europa Środkowa, Interreg Europa), które odbyło się w Warszawie 8 października.

• PROGRAM REGION MORZA BAŁTYCKIEGO 2014-2020 w pigułce
    Sprawdź czy program Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 jest dla Ciebie, jakie instytucje będą mogły ubiegać się o wsparcie, jaka jest wysokość dofinansowania, o którą mogą starać się polskie instytucje, na co zwrócić uwagę przed przygotowaniem projektu.

• NCBR POSZUKUJE EKSPERTÓW OCENIAJĄCYCH PROJEKTY
    NCBR prowadzi nabór ekspertów posiadających doświadczenie w realizacji/wdrażaniu projektów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach na potrzeby procesu oceny wniosków o dofinansowanie projektów B+R składanych przez przedsiębiorców.

SZKOLENIA, STAŻE, KURSY, KONFERENCJE

•  KONFERENCJA DOT. PLANÓW ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ
    Gdynia, 23–24 października 2014 r. Hotel Kuracyjny Aleja Zwycięstwa 255.

• TARGI W KRAKOWIE
    VI Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas oraz V Targi Utrzymania Ruchu Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE w dn. 29-30.10 br. w Krakowie. Ponad 150 wystawców zaprezentuje m.in. automatykę, robotykę, diagnostykę,  infrastrukturę energetyczną.
    Więcej o targach obróbki >>>

Więcej o targach maintenance >>>
  •  WYKŁAD W URZĘDZIE PATENTOWYM RP
    „Wolny dostęp a kwestie komercjalizacji wyników badań naukowych” to temat wykładu, który odbędzie się 28 października 2014 r. (wtorek) w godz. 12.00-14.00 w UP RP (Warszawa, Al. Niepodległości 188/192, sala nr 557). Potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu należy przesłać drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  XI SYMPOZJUM KRAJOWEJ RADY KOORDYNATORÓW PROJEKTÓW BADAWCZYCH UE (KRAB)
    13 listopada w Katowicach odbędzie się spotkanie poświęcone będzie osiągnięciom polskich zespołów badawczych w 7 Programie Ramowym, narzędziach wsparcia dla zespołów startujących w programie Horyzont 2020 oraz Programowi Operacyjnemu Inteligentny Rozwój (PO IR). Dodatkowo 14 listopada można wziąć udział w wyciecze do elektrowni Jaworzno III lub Łagisza

WYDARZENIA AM

• LABORATORIUM ZIELONEJ ENERGETYKI MA OPERATORA
    Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. będzie zarządzało wykorzystaniem infrastruktury LZE i prowadziło działalność komercyjną polegającą na realizacji prac badawczych na zlecenie podmiotów zewnętrznych oraz usług.

KOMERCJALIZACJA

• NOWY MECHANIZM FINANSOWANIA POMYSŁÓW B+R
    NCBR, Startup Hub Poland, Polski Instytutem Badań i Rozwoju oraz Xplorer Fund, do 2015 roku przeznaczy ponad 45 mln zł na wspieranie najbardziej innowacyjnych pomysłów w sektorze B+R.

HORYZONT 2020

• ZOSTAŃ EKSPERTEM KE W PROGRAMIE HORYZONT 2020
    Oferta skierowana jest do osób, które mają wysoki poziom wiedzy specjalistycznej i doświadczenie oraz dobrze posługują się językiem angielskim. Potrzebni są naukowcy, przedsiębiorcy, specjaliści od innowacji jak również fachowcy reprezentujący inne sektory. Praca eksperta to unikatowe doświadczenie i możliwość nawiązania bardzo cennych kontaktów zawodowych, a także kształtowania unijnej polityki badawczo-rozwojowej i proinnowacyjnej. To również znakomita okazja pogłębienia wiedzy, jak najlepiej przygotować doskonały wniosek projektowy i osiągnąć sukces.

• DG MARE - OGŁOSZENIA O PRZETARGACH W OBSZARZE MORZE i NABÓR WNIOSKÓW
    1. MARE/2014/28 - Study on the implementation of the landing obligation in the Black Sea
    DEADLINE: 28/11/2014
    2. MARE/2014/27 - Study on the evaluation of specific management scenarios for the preparation of multiannual management plans in the Mediterranean and the Black Sea
    DEADLINE: 28/11/2014
    3. MARE/2014/22 - Projects on Maritime Spatial Planning
    DEADLINE: 14/11/2014
    Więcej (1 i 2) >>>
    Więcej (3) >>>

• SUKCESY POLAKÓW W PIERWSZYCH KONKURSACH HORYZONTU 2020
    Komisja Europejska podsumowała pierwsze konkursy w ramach Horyzontu 2020. – Polscy badacze są zaangażowani aż w 127 projektów z 800, które uzyskały finansowanie.

• KOMISJA EUROPEJSKA OPUBLIKOWAŁA POLSKOJĘZYCZNĄ WERSJĘ UMOWY GRANTOWEJ

KONKURSY NA PROJEKTY

• MASZ POMYSŁ NA PROJEKT ?
    Już wkrótce zostaną ogłoszone pierwsze konkursy w ramach Programu Morza Bałtyckiego 2014-2020. Prześlij do nas opis swojego pomysłu lub wskaż do jakiego typu projektów oferowanych przez inne instytucje chciałbyś się dołączyć. Wszystkie propozycje zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowej Konferencji Baltic Sea Region Programe, która odbędzie się w Warszawie w terminie: 26-27 listopada b.r.

• OPINIOWANIE POMYSŁÓW NA PROJEKT W PROGRAMIE BALTIC SEA REGION
    Instytucja Zarządzająca Programem Region Morza Bałtyckiego uruchamia wsparcie dla rozwoju pomysłów na projekt. Jeśli masz pomysł na projekt możesz uzyskać pisemną opinię lub umówić się na osobiste konsultacje z WS poprzez wypełnienie formularza (w języku angielskim). Link prowadzi do serwisu zewnętrznego pomysłu na projekt i wysłanie go na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

CIEKAWOSTKI

• SZKOŁA ODKRYWCÓW, CZYLI NIEZWYKLI NAUCZYCIELE SPOD KIELC
    Reportaż Trójki o Technikum Elektronicznym z Połańca, którego uczniowie są twórcami „wanted clock’a” czyli lokalizatora osób zaginionych czy „safe step” bezpiecznej laski dla niewidomych.

• RUSZYŁA KAMPANIA MINISTERSTWA NAUKI „ZAWÓD NAUKOWIEC”
    Ma ona na celu promować wybór naukowej ścieżki kariery i jest kierowana nie tylko do młodych ludzi, ale także do rodziców, badaczy oraz uczelni.

POBIERZ BIULETYN W FORMIE PDF

Zapraszamy do kontaktu i konsultacji
Z pozdrowieniami
zespół CTTM