Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 - rozpoczęto KONSULTACJE w VI naborze!

Wspólny Sekretariat Programu Interreg Południowy Bałtyk rozpoczął już przyjmowanie rejestracji na KONSULTACJE do VI naboru projektów.

Stąd, jeśli planujecie Państwo składać wspólnie z partnerami zagranicznymi aplikację do VI naboru, przypominam o konieczności skonsultowania jej pod kątem merytorycznym i technicznym z pracownikami Wspólnego Sekretariatu.

W przypadku zgłoszeń z Województwa Zachodniopomorskiego pracownicy Wspólnego Sekretariatu przyjadą do nas do Szczecina. Planowany wstępnie termin konsultacji, to 11 października 2018. Miejsce spotkania będzie podane w terminie późniejszym.

W razie, gdyby ten termin na spotkanie nie pasował, proszę o rejestrację w innym miejscu i w innym terminie bądź umówienie się na konsultacje w formie on-line. Konsultacje z WS dla Wnioskodawców są obligatoryjne.  Rejestracja jest możliwa pod linkiem:   https://southbaltic.eu/-/registrations-for-individual-consultations-open-


Szczegóły dot. konkursu:

Najbliższy nabór na projekty odbędzie się jesienią tego roku w terminie 1 października - 18 grudnia 2018r.
VI Nabór w programie Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 będzie otwarty dla Celów: 2.2 (5,22 mln EUR EFRR), 3.1 (2,15 mln EUR EFRR), 4.1 (1,23 mln EUR), 5,1 (0,4 mln EUR EFRR).

Sytuacja finansowa po V naborze wniosków przedstawia się następująco:

wykres.jpg

Strona Programu Południowy Bałtyk >>

Ponadto, w związku z toczącymi się rozmowami o przyszłości programów współpracy transgranicznej, a szczególnie programu INTERREG Południowy Bałtyk zachęcamy do zapoznania się z Listem Otwartym skierowanym do Komisji Europejskiej przez pana Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, dotyczącym dyskusji państw członkowskich nad kształtem morskich programów trans granicznych w nowej perspektywie finansowej 2021-2027. Zgodnie z przedstawionym przez Komisję Europejską projektem rozporządzenia dla Europejskiej Współpracy Terytorialnej po 2020 roku, regiony na granicach morskich nieposiadające trwałego połączenia z morzem (fixe links) zostały wyłączone z komponentu obejmującego współpracę trans graniczną. Tym samym, zostały włączone do komponentu współpracy transnarodowej, co w opinii Instytucji Zarządzającej programem (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju) wpłynie niekorzystnie na rozwój obszaru Morza Bałtyckiego.

Pełen teks Listu Otwartego po linkiem:

https://southbaltic.eu/-/open-letter-by-the-polish-minister-the-future-of-the-south-baltic-programme


KONTAKT 

W przypadku jakichkolwiek pytań- bardzo prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny z Panią Anną Błeszyńską z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pod numerem: Tel. 91/44 67 210, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.