W programie Interreg Region Morza Bałtyckiego trwa prawdopodobnie ostatni nabór wniosków o dofinansowanie. Unijne środki  są dostępne dla instytucji publicznych i prywatnych z osobowością prawną, w tym z całej Polski.

Program umożliwia współpracę z państwami skandynawskimi, republikami nadbałtyckimi oraz północno-wschodnimi Niemcami w tematach związanych z transportem, zasobami naturalnymi, w tym ochroną środowiska, i innowacjami. Polscy partnerzy uczestniczą we wspólnym planowaniu, wymianie doświadczeń, wprowadzają innowacje (np. przez działania pilotażowe) i zyskują dostęp do bardziej zaawansowanych rozwiązań. Dzięki projektom finansują m.in. personel i usługi świadczone przez ekspertów i firmy zewnętrzne.

Nabór zakończy się 9 kwietnia 2018 roku, teraz jest dobry czas na przygotowanie się do udziału w międzynarodowych projektach, znalezienie partnerów, skonsultowanie się, w tym przykładowo w zakresie budżetu itp.  Wspieramy Państwa poprzez:

  • Krajowe Seminarium Informacyjne 30 listopada, Ministerstwo Rozwoju, Warszawa

W trakcie spotkania do dyspozycji będą pracownicy: Wspólnego Sekretariatu w Rostocku (WS), Krajowego Punktu Kontaktowego w Polsce (Ministerstwo Rozwoju), Centrum Projektów Europejskich (polski kontroler wydatków w projektach). Ponadto partnerzy projektów na temat  tworzenia innowacyjnej oferty meblarskiej dla seniorów,  innowacji w sektorze upraw, udostępniania MSP infrastruktury badawczej, z konkretną ofertą dla przedsiębiorców.
Pracownicy WS udzielą praktycznych rad i wskazówek związanych z ubieganiem się o środki z programu. O już odnoszonych korzyściach z projektów opowiedzą goście z Poznania, Skierniewic i Krakowa. Z kontrolerem wydatków będzie można skonsultować, przykładowo linie budżetowe, a z pracownikami Krajowego Punktu Kontaktowego po polsku porozmawiać o programie, pomyśle na projekt itp.

Rejestracja >>
Program do pobrania >>

  • Konsultacje indywidualne ze Wspólnym Sekretariatem 30 listopada, Ministerstwo Rozwoju, Warszawa

W godz. 11.00 - 17.00  zachęcamy potencjalnych aplikantów wiodących do omówienia pomysłu na projekt z ekspertem ze Wspólnego Sekretariatu w Rostocku (WS). W trzecim naborze konsultacja z WS  jest dla potencjalnych aplikantów wiodących obowiązkowa. Chętni na konsultacje z WS w Warszawie do  23 listopada br. powinni przesłać mailem wypełniony po angielsku Project Idea Form.

Project Idea Form >> 

Formularze proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w  tytule to be consulted in Warsaw 30.11.2017”. Konsultacje są prowadzone po angielsku. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, pracownik WS indywidualnie potwierdza godzinę spotkania.
  1. Formularz poszukiwania partnerów: przedstaw własną ofertę współpracy, wyślij sygnał, że jesteś zainteresowany dołączeniem do projektu.
  2. Informacje o programie po polsku: dostępny przetłumaczony podręcznik, program, informacje o projektach i inne >>
  3. Krajowy Punkt Kontaktowy: dr Monika Strojecka-Gevorgyan (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l) lub naczelnik Teresa Marcinów (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), tel. 32 253 90 08, Ministerstwo Rozwoju, Departament Współpracy Terytorialnej, Wydział Współpracy Transnarodowej i Międzyregionalnej w Katowicach

  • Dzień Informacyjny Programów Transnarodowych 5 grudnia 2017, Szczecin

Regionalny Punkt Kontaktowy EWT w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza na "Dzień Informacyjny na temat Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020  w Programach Transnarodowych i Międzyregionalnych", który odbędzie się w Szczecinie dnia 5 grudnia 2017 w Hotelu FOCUS od godziny 10.00. Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych upływa z końcem dnia 27 listopada 2017 r.

Wiecej informacji oraz formularz do pobrania na stronie CTTM >>