Regionalny Punkt Kontaktowy EWT w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza na "Dzień Informacyjny na temat Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020  w Programach Transnarodowych i Międzyregionalnych", który odbędzie się w Szczecinie dnia 5 grudnia 2017 w Hotelu FOCUS od godziny 10.00.

Zaproszenie jest kierowane w szczególności do potencjalnych beneficjentów Programów Interreg Europa Środkowa, Region Morza Bałtyckiego oraz Interreg EUROPA - tych doświadczonych w aplikowaniu oraz tych wszystkich, którzy szukają swojej przestrzeni w Programach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. 

Naszą intencją jest pokazanie dorobku transnarodowej i międzyregionalnej współpracy w obszarze województwa poprzez prezentację najnowszych informacji o programach oraz wybranych projektów realizowanych przy udziale polskich instytucji. 

Z doświadczeń beneficjentów będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani przygotowaniem i realizacją projektów do III naboru Programu Europa Środkowa i Region Morza Bałtyckiego.

Na spotkaniu będzie okazja usłyszeć prezentacje przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z Krajowego Punktu Kontaktowego w Katowicach, przedstawiciela Centrum Projektów Europejskich, który opowie o kwestiach związanych z rozliczeniem finansowym projektów oraz przedstawicieli instytucji z województwa Zachodniopomorskiego realizujących już projekty.

Poza wymiernymi i bardzo konkretnymi korzyściami, takimi jak możliwość zrealizowania pilotażowych inwestycji, programy transnarodowe oferują dostęp do wiedzy, innowacji i doświadczeń zagranicznych partnerów. Projekty realizowane wspólnie z nimi mogą stać się punktem wyjścia dla przedsięwzięć inwestycyjnych finansowanych ze środków innych programów. W niektórych dziedzinach, np. związanych z ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi czy rozwojem szlaków komunikacyjnych nie da się wiele zdziałać bez międzynarodowego partnerstwa.

Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych upływa z końcem dnia 30 listopada br. Formularze należy przysyłać do Punktu Kontaktowego EWT na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań prosimy o maila (pjedruszczak@wzp.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź telefon 91 44 67 210 , 94 31774 08.

Do pobrania: formularz rekrutacyjny >>>

Do pobrania: Program >>>