Światowe Dni Morza w Szczecinie

13-15 czerwca, Łasztownia. Najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem IMO70 Nasze dziedzictwo – Lepsza żegluga dla lepszej przyszłości. Podczas wydarzenia zostaną poruszone kwestie dotyczące m.in. nowoczesnych i przyjaznych (...)

RCIiTT zaprasza na szkolenie z umiędzynaradawiania badań

23 maja w RCIiTT ZUT odbędzie się szkolenie poświęcone finansowaniu działalności naukowej ze środków międzynarodowych. Finanse bywają jedną z głównych barier blokujących rozwój naukowy. Często jedynym rozwiązaniem na brak środków jest umiejętne planowanie kariery (...)

Horyzont Europa - następca Horyzontu 2020

Komisja Europejska przyjęła projekt budżetu UE na lata 2021-2027. Ze wstępnych założeń wynika, że w kolejnej perspektywie finansowej o 60 % ulegnie zwiększeniu kwota środków przeznaczonych na działania związane z badaniami i rozwojem. Budżet następcy Horyzontu 2020, który ma nosić nazwę (...)